
Въпреки многото митове хипнотизаторите нямат свръхестествени способности. Те имат само необходимите знания и навици. Хипнотизаторът само ви въвежда в състояние на транс.
Ако човек лесно се поддава на внушение, той лесно може да бъде убеден, че е гениален художник или музикант.
Много западни звезди се борят с вредните си навици с помощта на хипнозата. Така например холивудската звезда Дрю Баримор се е преборила със своята наркозависимост чрез хипноза.
Популярен начин на хипноза е в голяма зала с хора някой да каже, че ще напои памучен тампон с миризлива течност, която ще замирише след минута.

Без това да е така, течността е чиста вода, много хора наистина започват да усещат изключително неприятна миризма. Някои дори запушват носа си или излизат от залата, защото чувстват, че ще припаднат.
Когато човек е под хипноза, той няма алергични реакции – явно алергията в голяма степен зависи от съзнанието.
Нито един човек не може да бъде хипнотизиран, ако сам не пожелае това. Без желание човек не може да изпадне в състояние на хипнотичен транс.
В света хипнозата се използва най-вече като средство за успокояване на нервите, за лечение на депресия и за лечение на алкохолна зависимост.
Хипнозата е била приложена на практика през деветнадесети век за обезболяване по време на операции.
Човек се подлага на самохипноза, без да усеща. Тялото ви изпада в краткотраен транс през деня – това се случва няколко пъти. По този начин психиката ви се предпазва от претоварване.
Индивидуалният хипнотичен сеанс е много по-сложен от груповия. При групов сеанс хората са лесно внушаеми, защото са в тълпата. Това се нарича взаимна хипноза

Тв водещата Зейнеб Маджурова, позната и като участничка в първия сеозн на "Биг Брад6ър", се присъединява към предаването „Тази сутрин“ по bTV.
Тя ще има своя светска рубрика всеки петък след 9 ч. и ще представя новини и интервюта от хайлайфа. Първият ѝ гост този петък, 29 октомври, ще бъде голямата певица Йорданка Христова, съобщават от bTV.
Всеки петък Зейнеб Маджурова ще бъде и част от сутрешния коментаторски панел на „Тази сутрин“ между 6.00 и 7.00 ч., където заедно с основните водещи Златимир Йочев и Биляна Гавазова и водещите на спорта, времето и новините ще обсъждат актуалните и любопитни новини и предстоящите събития за деня.
Рубриката в предаването от новия сезон има и климатологът проф. Георги Рачев, който прави своите прогнози всеки вторник и петък.


Хипнозата е процес, при което едно лице (хипнотизиран) е въведено от друго лице (хипнотизатор) в състояние на транс. Терминът е въведен от Джеймс Брайд, който я описва като състояние на умствена релаксация.
Широко разпространяваната версия, че при хипноза човек може да загуби съзнание или воля над мислите и действията си е отречена от учените и от специалистите, занимаващи се хипнотизиране. Представата за човек, размахващ часовник или махало се смята за наложена от филмите, а не от реалната практика на хипнотизаторите.
В древността хипнозата е използвана за лечение, като в отпуснато състояние човешкото съзнание е фокусирано върху определена идея или проблем.

Преди да обърнем внимание на същинския процес, трябва да отбележим, че при хипнозата човешкият мозък се разделя на четири вида честоти:
Алфа – областта на подсъзнанието, в нея се извършват процесите на мечтаене и медитация.
Бета – честотата на здравия разум, всички действия, които извършваме в будно състояние се оформят в тази област на мозъка.

Делта – областта на пълно безсъзнание.
Тета – част от областта на подсъзнанието.
При хипнотизирането, като най-безопасна честота се използва Алфа, като се правят кратки и последователни преминавания към Делта и Тета честота.
Чувствата, които хипнотизираният изпитва са на релакс, отпуснатост и комфорт. Този процес се прилага само при лица над 7 години, с тяхно разрешение. Човек не може да бъде хипнотизиран против волята си, основен фактор за реализацията на този процес е сътрудничеството.
Изследвания показват, че по време на хипноза лицата показват повишена концентрация и се фокусират по-лесно върху определена мисъл или спомен.
Всяка, на пръв поглед, безпричинна тревога или неясна травма има своята причина. Чрез хипнозата най-ефективно може да се изясни и реши конкретен проблем. Хипнозата може да бъде използвана и като терапевтична техника за освобождаване от стрес, фобии, гняв и чувство за вина.
.jpg)
.jpg)

.jpg)
.jpg)
.jpg)
2. penata555
3. jelliana
4. varg1
5. lamb
6. radostinalassa
7. djani
8. hadjito
9. planinitenabulgaria
10. iw69
