28.12.2011 21:26 - Вълшебна Коледа за Бербатов, вкара хеттрик
Автор: patriciq1111 Категория: Забавление
Прочетен: 743 Коментари: 0 Гласове:
1

АКТУАЛНИ НОВИНИ ОТ БЪЛГАРИЯ И СВЕТА Вълшебна Коледа за Бербатов, вкара хеттрик

Вълшебна Коледна нощ преживя Димитър Бербатов на „Олд Трафорд“, където вкара три гола за успеха на Манчестър Юнайтед с 5:0 над Уигън. И трите попадения на българина бяха изключително класни, а „червените дяволи“ се изравниха по точки на върха във временното класиране във Висшата лига с градския съперник Сити, който се издъни срещу Уест Бромич.
  Димитър Бербатов започна като титуляр и записа цял мач, за да се превърна в герой за домакините в двубоя от 18-ия кръг в Англия на Боксинг дей.
  Партньор на българина в атака беше Хавиер Ернандес, който почти не игра с топката през целия мач. Поради много контузии в Юнайтед пък сър Алекс бе принуден да пусне в центъра на отбраната Майкъл Карик заедно с Джони Еванс. Антонио Валенсия пък игра като десен бек. На почивката Езикиел Фрайърс смени Еванс, а Евра застана до Карик в сърцето на отбраната.
  Въпреки безмилостната игра на Юнайтед и разгромния резултат, срещата бе белязана от някои противоречиви отсъждания на главния рефер Фил Дауд. Съдията спести червен картон на Джони Еванс, изгони пресилено Конър Санън още през първото полувреме, а нарушението за дузпата, която отсъди за Юнайтед, бе на границата на наказателното.
  Двубоят започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 8-та минута. Райън Гигс намери отлично Партис Евра отляво, той проби страхотно в наказателното поле върна към дузпата, Хавиер Ернандес прескочи топката, а Парк с много добре насочен удар откри резултата за 1:0.
  Малко по-късно Фил Дауд спести директен червен картон на Джони Еванс, който влезе изключително грубо с единия крак с бутоните напред в глезена на Жорди Гомес. Еванс бе оцветен само в жълто.
  Бербатов отправи своя първи удар в 34-та минута, след като преди това се освободи с лекота от опеката си. Шутът на българина по земята от границата на наказателното поле обаче бе слаб и неточен.
  В 39-та минута дойде второто спорно отсъждане на Фил Дауд, когато вдигна директен червен картон на Конър Санън. Играчът на гостите при борба за топката удари в лицето Майкъл Карик. Остава спорно обаче дали ударът бе нарочен или дали бе с лакът,
  Бербатов вкара майсторски втория си гол от началото на сезона и втори в срещата в 41-та минута. Дарън Гибсън центрира отдясно към българина, който пое на границата на пеналта, добре гърдира топката, след което с плътен удар реализира за 2:0.
  На почивката сър Алекс Фъргюсън пусна в игра Езикиел Фрайърс на мястото на Джони Еванс.
  Веднага след подновяването на играта пък Парк имаше страхотна възможност да вкара с глава, но Али Ал Хабси с вещина спаси. В 49-та минута Бербатов стреля хубаво с глава, но над напречната греда.
  Второто попадение за Бербатов в мача дойде в 59-та минута и бе изключително. Валенсия отдясно пусна към българина на границата на наказателното поле, нападателят с едно докосване пусна топката зад гърба си, излъга защитниците на гостите и десния крак вкара в горни ъгъл на Хабси за 3:0. За първи път от края на януари миналата година Бербатов се разписа два пъти в един двубой.
  В 63-та минута сър Алекс извърши двойна смяна, като Федерико Македа замени Райън Гигс, а Уейн Рууни влезе на мястото на Нани.
  В 65-та минута Езикиел Фрайърс центрира в полето на гостите, Бербатов свали класно към Парк, който обаче стреля високо над напречната греда. Малко по-късно Ернандес имаше шанс да вкара един от типичните си голове след удар на Рууни, но от метър-два от голлинията мексиканецът чукна топката във вратаря на Уигън.
  В 75-та минута Антонио Валенсия получи на границата на наказателното поле пас от Майкъл Карик, след което направи две-три крачки навътре и вкара с безмилостен удар за 4:0.
  Бербатов оформи своя хеттрик в 77-та минута. Малко преди това българинът пусна към Парк в наказателното поле, южнокореецът направи крачка да излезе извън полето и бе съборен от бранител на гостите. Фил Дауд свири дузпа, но останаха сериозни съмнения дали нарушението не е на границата на наказателното поле.
  Зад топката застана Бербатов, който изключително хладнокръвно вкара за 5:0, като при този резултат приключи и двубоят.