19.11.2011 16:44 - Удавиха Божинов с хвалебствия
Автор: patriciq1111 Категория: Забавление
Прочетен: 514 Коментари: 0 Гласове:
1

Удавиха Божинов с хвалебствия
// Напук на прогнозите за залязваща кариера Божинов бележи и в „Спортинг” го засипват с похвали

imageНападателят на националния ни отбор и футболист на „Спортинг”, Лисабон, като че развърза късмета си и започва да опровергава намеците за зловредно влияние на връзката му с Николета върху иначе потенциално бляскавата му кариера. По причина на първите си вкарани голове за португалския отбор, той отнесе бурни овации. Местните медии, които коментираха мача на лисабонските лъвове, не спряха да хвалят българина. Португалската преса и най-вече вестник „Рекорд” обърна специално внимание и на младоженеца и съпруг на Николета Божинова.

Изданието дотолкова се е впечатлило от българина, че на бърза ръка му измисли и прякор – Свръхзвуковия. Което само по себе си е доста показателно. Поводът – двете попадения на Валери Божинов в мача на отбора му срещу „Жил Висенте”. В него „Спортинг”, Лисабон разби противника си с 6:1. Всъщност българинът в началото го даваше резерва, но още с появата си на терена наниза головете си. Вестник „Рекорд” дори направи малко интересна статистика, според която успеваемостта на играча спрямо изкараните минути на терена е учудващо добра. Така Валери за 138 минути игра всичко в отбора от началото на сезона има в актива си цели 2 гола. С други думи се е разписвал на всеки 69 минути.